PODELI

Na B turniru trijumfovali su Janko Lazarević (BK Zmajevi, Kruševac) u muškom singlu, Tijana Manić (BK Clear, Beograd) u ženskom singlu, Zoran i Đorđe Stepanović (BK Beograd) u muškom dublu, Marija Bulatović (BK Clear, Beograd) i Stefana Stanković (BK Ravens KG, Kragujevac) u ženskom dublu, te Nikola Mijačić (BK Beograd) i Stefana Stanković (BK Ravens KG, Kragujevac) u mešovitom dublu. Najuspešniji na C turniru u muškom singlu bio je Borus Kuruc (BK Pančevo), dok je u ženskom singlu zlato pripalo Katarini Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin). Damir i Nemanja Ubavić (BK Banat, Zrenjanin) pobedili su u muškom dublu, Katarina Pomorišac i Danica Stanisavljev (BK Banat, Zrenjanin) u ženskom, a Branislav Aleksić i Danica Čepurac (BK Clear, Beograd) u mešovitom.

XXI B turnir – BGD 2017 i VII C turnir – BGD 2017 je organizovao Badminton kluba Clear, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda i uz pomoć prijatelja BASS, kompanija “Tin Šped”, “Yonex”, “Koka Plus”.

Osvajači medalja – XXI B turnir – BGD 2017

Muškarci pojedinačno: 1. Janko Lazarević (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Marko Bubalo (BK Banat, Zrenjanin), 3. Darko Carić (BK Banat, Zrenjanin), Đorđe Stepanović (BK Beograd);

Žene pojedinačno: 1. Tijana Manić (BK Clear, Beograd), 2. Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo), 3. Marta Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac);

Muški parovi: 1. Zoran Stepanović / Đorđe Stepanović (BK Beograd), 2. Dragan Antić / Janko Lazarević (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Ivan Kovačević / Stefan Mijatović (BK Pančevo), Ognjen Krašna / Milorad Misimović (BK Dinamo, Pančevo);

Ženski parovi: 1. Marija Bulatović (BK Clear, Beograd) / Stefana Stanković (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Tijana Manić (BK Clear, Beograd) / Milica Uskoković (BK Pančevo), 3. Ana Gavrilov / Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo);

Mešoviti parovi: 1. Nikola Mijačić (BK Beograd) / Stefana Stanković (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Ivan Kovačević / Milica Uskoković (BK Pančevo), 3. Zoran Stepanović / Milena Pešut (BK Beograd), Janko Lazarević / Marta Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac);

VII C turnir – BGD 2017

Muškarci pojedinačno: 1. Borus Kuruc (BK Pančevo), 2. Nemanja Radovanović (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Igor Kovač (BK Banat, Zrenjanin), Milan Damnjanović (BK Ekstaza, Latković);

Žene pojedinačno: 1. Katarina Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin), 2. Đurđija Purić (BK Beograd), 3. Milena Pešut (BK Beograd), Danica Čepurac (BK Clear, Beograd);

Muški parovi: 1. Damir Ubavić / Nemanja Ubavić (BK Banat, Zrenjanin), 2. Sava Stepanović / Petar Vasić (BK Beograd), 3. Borus Kuruc (BK Pančevo) / Nikola Međedović (BK Clear, Beograd);

Ženski parovi: 1. Katarina Pomorišac / Danica Stanisavljev (BK Banat, Zrenjanin), 2. Anđela Pantić / Đurđija Purić (BK Beograd), 3. Danica Čepurac / Mila Janković (BK Clear, Beograd), Milica Milić / Olgica Petković (BK Pančevo);

Mešoviti parovi: 1. Branislav Aleksić / Danica Čepurac (BK Clear, Beograd), 2. Petar Vasić (BK Beograd) / Snežana Pepić (BK Pančevo), 3. Borus Kuruc / Marta Bukvić (BK Pančevo).

KOMENTARIŠI