Crno-beli slavili u Požarevcu

Beograđani stigli do vrednih bodova na veoma teškom gostovanju Požarevljanima

POŽAREVAC  – PARTIZAN 29:31 (15:15)

Požarevac – Dvorana: Požarevac. Gledalaca: 250. Sudije: Cvetković i Nikolić. Sedmerci: Požarevac 8 (6), Partizan 5(3). Isključenja: Požarevac 16, Partizan 16 minuta.

POŽAREVAC: Vitas, Stokić, Živković 12, Petković 3, Veljković 1, Mitrović 2, Radisavljević, Čavaljuga 4, Stojković, Antelj, Vojinović, Alčaković, Todorović 3, Stošić, Vujnić 4.

PARTIZAN: Jovanović 2, Stojanović, Bojan Radivojević, Boris Radivojević 1, Milenković 2, Milutinović 2, Pižurica, Mikić, Trnavac, Stevanović 11, Mićić, ivanović 7, Glendža 6, Radović 6, Perović, Milosavljev.

Igrač utakmice: Darko Stevanović (Partizan).

U Požarevcu se vodila velika borba za osvajanje dva zlatna boda koja povećavaju šanse za opstanak u eliti.

Partizan je odmah krenuo punim tempom. Domaći su čvrstom odbranom uspeli da se odupru i preuzmu vođstvo (8:6).

U 22. minutu zbog trećeg isključenja morao je u svlačionicu kapiten Matija Pižurica.

To je bio veliki hendikep za crno-bele. Zbog glasnog negodovanja i trener Nenad Maksićzaradio je žuti karton.

Požarevljani su imali lepu prednost od plus tri (14:11), ali su dopustili da ih mladići iz Beograda stignu.

Poslednji minut prvog dela bio je dramatičan. Poveli su domaći sa 15:14, ali je sekundu pre isteka vremena Partizana izjednačio na 15:15.

U nastavku još žešća borba za svaki gol. Bljesnuo je visoki Aleksandar Vujnić kod domaćih, a kod gostiju golman Dejan Milosavljev.

Trener Maksić je flalsterisao kapitena domaćih Čavaljugu i tako razbio okosnicu napada Požarevaljana.

Zbog trećeg isključenja morao je u svlačionicu u 45 minutu i partizanovac Vuk Milenković.

Zatim je u 53. minutu takođe zvbog tri isključenja u svlačionicu otišao i domaći pivotmenĐorđe Todorović.

Finiš utakmice je pripao crno-belima koji su na kraju stigli do bodova.