PODELI

Ove godine je na Fedrasovskoj sceni u Malom Crniću u vremenu od 14 – 22. oktobra izvedeno preko dvadeset amaterskih predstava, uključujući i tri dečije predstave.

U zvaničnoj konkurenciji učestvovale su predstave:

Ljudmila Razumovska „KUĆI“
Siniša Kovačević „SRPSKA DRAMA“
Tenesi Vilijams „STAKLENA MENAŽERIJA“
Dušan Spasojević „ODUMIRANjE“
Dušan Jovanović „KARAMAZOVI“
Jovan Sterija Popović „POKONDIRENA TIKVA“
Milan Grgić „PROBUDI SE, KATO“
Sofokle/Žak Anuj „ANTIGONA“
Duško M. Petrović „BRAĆO I SESTRE“
Gordan Mihić „SIROTI MALI HRČKI“.

POHVALU ZA KOLEKTIVNU IGRU dobija ansambl Kulturni centar „Drainac“, Teatar 13 iz Blaca, za predstavu „Probudi se, Kato“

POHVALU ZA MUZIKU dobija ansambl Udruženja građana CASTELLUM iz Starog Kostolca, za predstavu „Pokondirena tikva“,

POHVALU ZA MUZIKU dobija Amatersko pozorište Mirko Tatalović Ćira iz Nove Pazove za predstavu „Braćo i sestre“,

POHVALA ZA SCENSKI GOVOR ide ansamblu Amaterskog pozorišta „Vožd“ iz Mišara, za predstavu „Antigona“,

POHVALA ZA SCENOGRAFIJU predstavi „Braćo i sestre“, Amaterskog pozorišta Mirko Tatalović Ćira iz Nove Pazove

POHVALA ZA SCENOGRAFIJU predstavi „Siroti mali hrčki“, Amaterskog pozorišta Doma kulture Prnjavor, iz Mačvanskog Prnjavora

POHVALA ZA SCENOGRAFIJU ide Domu kulture „Vlada Marjanović“ iz Starog sela, za predstavu „Staklena Menažerija“

POHVALU ZA HRABAR I VREDAN REPERTOARSKI ISKORAK dobijaju tri predstave.

„Staklena Menažerija“ Dom kulture „Vlada Marjanović“ iz Starog sela
„Kući“, Amatersko pozorište „Janićije Popović“ iz Gračanice
„Antigona“ Amatersko pozorište „Vožd“ Mišar

NAGRADA ZA MUZIKU – dodeljuje se Udruženju građana CASTELLUM iz Starog Kostolca, za predstavu „Pokondirena tikva“

NAGRADA ZA KOSTIM – dodeljuje se Amaterskom pozorištu „Vožd“ iz Mišara, za predstavu „Antigona“,

NAGRADA ZA SCENOGRAFIJU – dodeljuje se Amaterskom pozorištu „Vožd“ iz Mišara, za predstavu „Antigona“,

NAGRADU ZA MUŠKE EPIZODNE ULOGE dobijaju:

Đorđe Mitrović, za lik Hemona, u predstavi „Antigona“,
Dragutin Marković, za lik Službenika u predstavi „Siroti mali hrčki“,
Dejan Milošević, za lik Filozofa, u predstavi „Pokondirena tikva“
Aleksa Simić, za lik Fome, u predstavi „Kući“
Miloš Đekić, za ulogu Venjke sveštenika, u predstavi „Kući“

NAGRADU ZA ŽENSKE EPIZODNE ULOGE dobijaju:

Olivera Guconić, za lik Ismene u predstavi „Antigona“
Biljana Marjanović, za ulogu Amande, u predstavi „Staklena menažerija“
Dijana Vlajnić Dragin, za ulogu Darinke, u predstavi „Braćo i sestre“
Branka Panić, za ulogu Marine, u predstavi „Probudi se Kato“

NAGRADU ZA GLAVNU ŽENSKU ULOGU dobija Dragana Meng za ulogu Milice u predstavi „Odumiranje“

NAGRADU ZA GLAVNU MUŠKU ULOGU dobija Mile Lale Galović za ulogu Strahinje u predstavi „Odumiranje“

NAGRADU ZA REŽIJU dobija Fuad Tabučić za postavku predstave „Pokondirena tikva“

TREĆA NAGRADA ZA PREDSTAVU U CELINI: POKONDIRENA TIKVA, Udruženja građana iz Starog Kostolca

DRUGA NAGRADA ZA PREDSTAVU U CELINI: ANTIGONA, Amatersko pozorište „Vožd“ iz Mišara

PRVA NAGRADA ZA PREDSTAVU U CELINI: ODUMIRANjE, Amatersko pozorište „Jovica Jelić“ iz Banatskog Karađorđeva

ŽIRI FESTIVALA:
1. Aleksandar Dunić, dramski umetnik iz Beograda
2. Selimir Radulović, književnik iz Novog Sada
3. Lidija Vukićević, dramska umetnica iz Beograda

ŽIRI PUBLIKE:

1. Jelena Stojanović
2. Suzana Simić
3. Bojana Mitrović

KOMENTARIŠI