Druga pobeda Orlića, sa Ukrajinom za plasman na SP

Pred punim tribinama Orlići su pružili još jednu odličnu partiju

SRBIJA – FRANCUSKA 3:0 (25:20, 33:31, 25:23)Dvorana: SC Požarevac. Gledalaca: 790. Sudije: O. Josnut (Turska), D. Jetkand (Holandija). Trajanje meča: 91 minut.

SRBIJA: Buša 11, Vućićević 7, Kujundžić 13, Mehić 16, Todorović 3, Nedeljković 5, Ćirović, Kovač, Pavlović, Batak. Nisu igrali: Perišić, Perić. Trener: Vladimir Vasović.

FRANCUSKA: Toral 6, Kape 12, Panu 14, Manusuaki 11, Vejdner, Majer 1, Diez, Kardan, Darjo. Nisu igrali: Basero, Roata, Lomba. Trener: Žoselin Trijon.

Na korak do Svetskog prvenstva stigli su juniori Srbije. Izabranici Vladimira Vasovića zabeležili su drugu maksimalnu pobedu na kvalifikacionom turniru u Požarevcu, pa će im za mesto na planetarnom šampionatu trebati bilo kakva pobeda nad selekcijom Ukrajine, koja je, takođe, bez poraza, ali uz dva izgubljena seta.

Pred punim tribinama Orlići su pružili još jednu odličnu partiju. Kujundžić je bio stabilan na prijemu, još bolji u napadu, a pratio ga je i Mehić. Uz dobre partije Vućićevća i Buše, pobeda Vasovićevih izabranika se nije dovodila u pitanje.

Utakmica između repzentacije Srbije i Ukrajine igra se večeras od 19:00 časova u Kulturno sportskom centru u Požarevcu.