Košarkaši Požarevca pobedili na gostovanju Slogu iz Despotovaca

II Muška regionalna liga – zapad 2, Sloga (Despotovac) – Požarevac 65:74 (17:14, 18:25, 20:14, 10:21).

Sloga: Stević 3(1), Mitrović 15, Dimitrijević, Milojević 2, Milutinović 3, Veličković, Lalović 17(1), Ristić, Kostić 11(2), Petričević, Radisavljević 2, Zec 12.

Požarevac: Ognjanović 3(1), Kurtiševski 26(2), Mirković 3(1), Papić I. 3, Stefanović 7, Rakonjac 12(4), Đorđević 16(1), Papić J., Stojanović, Stanković 4, Obradović, Mitić.

Igrač utakmice: Emir Kurtiševski (Požarevac).

U derbiju kola protiv visokoplasirane ekipe Sloge iz Despotovca, ekipa Požarevca je zadržala oreol nepobedivosti. Ravnopravni protivnici nisu pružili kvalitetne partije ali je gostujuća ekipa dala gas u poslednjoj četvrtini i zasluženo slavila na vrućem gostovanju.

Rezultatska klackalica je trajala 35 minuta ali prevagu su odneli odlični Kurtiševski, iskusni Stefanović i standardno dobri Đorđević i Rakonjac.

U idućem kolu (VIII), ekipa Požarevca ima priliku da pred svojim navijačima nastavi pobedničku seriju protiv ekipe Starog Rasa iz Novog Pazara.

Utakmica će biti odigrana 1. decembra (petak) sa početkom u 19:00 časova u hali Kulturno sportskog centra Požarevac.

1. SVILAJNAC Svilajnac 6 6 0 536:373 12
2. POŽAREVAC Požarevac 6 6 0 500:376 12
3. SLOGA ELITE Kraljevo 6 5 1 474:384 11
4. TREPČA Kosovska Mitrovica 6 4 2 465:441 10
5. SLOGA D Despotovac 6 3 3 459:459 9
6. STRAGARI ŠUMADIJA Aranđelovac 5 3 2 363:408 8
7. ZICER 2014 Gruža 6 2 4 429:412 8
8. STARI RAS Novi Pazar 6 2 4 417:437 8