Odbojkaši Mladog radnika ubedljivi na domaćem terenu!

Odbojkaši Mladog radnika iz Požarevca bili su bolji od Spartaka sa maksimalnih 3:0, ali to svakako nije bio jednostran meč u kojem nije bilo rezultatske neizvesnosti i velike borbe na obe strane.

Baš naprotiv domaći su u dva seta slomili Spartak tek u samoj završnici i tako sačuvali ceo plen u svom dvorištu.

U prvom setu posle prilično ujendačene igre Mladi radnik je pri rezultatu 15:14 napravio seriju od 5:1 i otišao na velikih 20:15, ali uspeo je Spartak da se vrati u set, priđe na 24:23, ali Požarevljani prvi dolaze do odlučujućeg poena za vođstvo od 1:0.

Drugi set bolje otvaraju domaćini, imali su prednost 10:4, Spartak je pokušavao da održi korak, ali Mladi radnik je odbijao takve napore Subotičana, čuvao i posetepeno dizao prednost za mirnjiji ulazak u završnicu seta. Na 20:15 Spartak je stao, a domaći su serijom 5:1 došli do svog drugog osvojenog seta.

Treći set bio je dosta sličan prvom. Ekipe su bile ujednačene, ali najviše što su Subotičani uspeli da urade je da drže rezultatski priključak, ne i da povedu. Mladi radnik je došao na 24:20, imao četiri set lopte, ali tek poslednju je iskoristio za 25:23 i 3:0 u setovima.

Mladi radnik – Spartak 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)

Mladi radnik: Duduj 6, Pajkić, Savić 6, Kovačević 1, Medan 2, Tonić, Buša 12, Lončar, Popović 9, Ilić (L), Jelić, Čupković 17

Spartak: Milović (L), Arsenoski 1, Jungić 5, Veselinović 2, Peić (L), Seizović, Eremić 8, Kovačević 6, Rajković, Kecman 10, Tumbas 6, Sinđelić