Pobeda Požarevljana kod kuće, publika kao šesti igrač

U derbiju XX kola, a može se reći i cele lige, košarkaši Požarevca ugostili su ekipu iz Paraćina. Bio je to duel dve prvoplasirane ekipe koje su u dosadašnjem delu takmičenja pokazale više od ostalih.

Gosti bolje otvaraju meč i prvu četvrtinu završavaju sa blagim vođstvom. U drugom periodu, domaći košarkaši nošeni navijanjem preko 200 gledalaca kreću u ofanzivu i na odmor se odlazi rezultatom 41:37 u korist domaćina.

Treću četvrtinu domaći košarkaši menjaju način odbrane, što je rezultiralo opipljivijim vođstvom. Iskusnija i starija ekipa gostiju nekako odoleva napadima domaćina i ne podleže pritisku domaćih igrača i navijača i uspeva nekako da sačuva prednost od 23 poena razlike iz prvog meča.kk pozarevac 3

U narednom XXI kolu KK „Požarevac“ gostuje u Kosovskoj Mitrovici, a pred Paraćincima je teško gostovanje trećeplasiranoj ekipi u Svilajncu. Do kraja takmičenja treba da se odigraju još dva kola, a ekipa Požarevca i Paraćina se nalazi na deobi prvog mesta, stim što ekipa Paraćina ima bolju koš razliku.kk pozarevac 1Bio je ovo pravi derbi meč, u pravom smislu te reči, a za ljubitelje košarke u Požarevcu, kojih je bilo preko 200, pravi praznik za oči.