Pastuvi – Wild Dogs 26 : 7

Pastuvi su kao domaćini savladali goste iz Novog Sada sa 26 : 7. Đorđe Marković bio je junak meča, budući da je dva puta utrčao u protivničku end-zonu, što je na poluvremenu donelo prednost domaćinima od 13 : 7. Prvu polovinu igre obeležio je i fambl Požarevljana koji je u end-zoni pokupio Uroš Josipović, postigavši jedine poene za goste.

Treća četvrtina susreta protekla je bez poena, a konačan rezultat postavljen je u poslednjoj etapi, i to nakon dva presečan pasa Novosađana. Najpre je Petar Pavlović, a onda i Aron Fiver istrčao za tačdaun, posle čega je i okončana utakmica.

Nebojša Kartalija, defanzivni koordinator Pastuva, ocenio je da su Pastuvi zasluženo pobedili, pre svega zahvaljujući iskustvu i kvalitetu koje su pokazali u drugom poluvremenu.

– Pobeda nam je važna kao podstrek za početak sezone, ali ostaje mnogo stvari na kojima treba da radimo. S druge strane, odlična ekipa iz Novog Sada je bila težak protivnik i posebno bih istakao njihovu fer igru i ponašanje – izjavio je Kartalija.

Mesto: Požarevac, Gradski stadion

Datum i vreme: 2. april, 15.00 h
Sudije: D. Mihajlov (R), V. Milosavljević (U), J. Žuža (HL), D. Jakšić (LJ), A. Ereš (BJ)