Požarevac pobedio i ostavio Jugović prikucan za dno tabele

Rukometaši Požarevca savladali su Jugović sa 32:24 (18:10) u poslednjem meču 14. kola Superlige.

Derbi začelja pripao je bolje plasiranom timu i domaćin je već na poluvremenu najavio konačan ishod.

Požarevljani su došli do drugog ovosezonskog trijumfa došli najviše zahvaljujući Đorđu Todoroviću, koji je postigao sedam golova, odnosno šestostrukom strelcu Daliboru Đorđeviću.

Bolji od ostalih u Jugoviću bio je Nikola Vrgović sa pet pogodaka.

Požarevac – Dvorana: KSC Požarevac. Gledalaca: 200. Sudije: Cvetković i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Požarevac 3 (3), Jugović 2 (1). Isključenja: Požarevac 10, Jugović 10 minuta. Semafor: 2:0 (2), 7:4 (10), 14:8 (24), 17:10 (28), 21:11 (36), 24:14 ( 40), 27:15 (47), (28:18).

POŽAREVAC: Živković (7 odbrana, 1 sedmerac), Knežević 3 (3) , Galfi 1, Marković, Đorđijević 6, Veljković 4, Nikolić 1, Brojčin 1, Popović, Čavaljuga 4, Marić, Stolić 3, Todorović 7, Krstić (8 odbrana), Dimić 2, Avramović.

JUGOVIĆ: Andrić (6 odbrane), Jokić 4, Vrgović 5 (1), Kočić 1, Momčilović 1, Karanović 1, Rodić 1, Bosnić 1, Komlanov 3, Marić 1, Milovanović, Vitas, Žikić 1, Ranisavljević 1, Karan 2, Petrović 3.