Požarevac – Dvorana: KSC Požarevac. Gledalaca: 120. Sedmerci: Požarevac 3 (2), Crvena zvezda 4 (4). Isključenja: Požarevac 6, Crvena zvezda 6 minuta.

POŽAREVAC: Đorđević, Jokić 2, Todorović 4, Veljković, Čavaljuga 8, Avramović 5, Knežević 5, Marić 1, Janketić, Dimić 2, Galfi 2, Nikolić 1, Popović, Stolić 1, Stošić, Stojković.

CRVENA ZVEZDA: Radisavljević 1, Pejčinović, Ljubojević, Đurković, Ljubenović, Babić 5, Bugarinović 5, Pešić 5, Kljajić, Matičić 8, Palević 1, Čolović, Milosavljević 2, Mošić 4, Blečić.

Tvrda i neizvesna utakmica na kraju je završena remijem što je i najpravedniji ishod duela u Požarevcu. Domaći su bili čvrsto rešeni da izbore pobedu, ali im se nije dalo. Mada su uspeli taktički mudrom igrom i dugim napadom da sputaju brze protivnapade Zvezde, tako da se tokom čitave utakmice vodila prava rovovska borba.

Domaći su rešili prvi deo igre u svoju korist golom razlike. Treneri oba tima uvodili su samo u fazu napad robusne pivotmene Đorđa Todorovića (Požarevac) i Zorana Šurkovića (Crvena zvezda) i oni su doprinosili da se stvori prostor za šuteve sa spoljnih pozicija.

U drugom delu trener Nenad Peruničić forsira ubrzanje u predaji i prijemu lopte. Viktor Matičić je siguran realizator sedmeraca i ujedno najbolji srelac u redovima gostiju. Janko Pešić, Petar Bugarinović, Aleksandar Babić i kapiten Ivan Mošić precizno pogađaju, pa Zvezda stiče tri gola prednosti u 48 minutu.

Tada se i lomio susret, ali kpaiten domaćih Marko Čavaljuga uspešno vodi svoje drugove i uspeva da stigne do izjednačenja. Njegovi golovi su podigli moral saigračima, pa su Požarevljani uspeli da prodaju jedan efektavn „cepelin“, Marko Jokić je loptu nabacio Milanu Kneževiću da iz vazduha postigne gol za izjendačenje 23:23. Čavaljuga je na okret šutirao i dao efektan gol, a potom i još jedna za novo izjednačenje 29:29 u 55. minutu.

Kod rezultata 27:28 Peruničić je uzeo tajm aut, posavetovao igrače, ali se ušlo u neizvestan poslednji minut rezultatom 30:30. Povela je Zvezda 30:31, da bi Bojan Avramović izjednačio na 31:31. Imali su crveno-beli poslednji napad u preostalih petnaest sekundi, ali su samo uspeli da iznude deveterac koji je odbranio vrlo dobri golman Ivan Đorđević.