Počeli pripremni radovi za rekonstrukciju Galerije Milene Pavlović Barili

Počeli pripremni radovi za rekonstrukciju Galerije Milene Pavlović Barili

U Požarevcu su otpočele pripremne aktivnosti za obnovu i proširenje Galerije Milene Pavlović Barili, nakon što je postavljena zaštitna ograda oko objekta.

Ukupna vrednost projekta iznosi 380 miliona dinara bez poreza, dok sa PDV-om dostiže 456 miliona dinara.

Posao na rekonstrukciji poveren je konzorcijumu izvođača u kojem su kompanije „Budućnost pet“ iz Jagodine, preduzetnička radnja Milana Stamenkovića – Euro Support Group, kao i beogradske firme „Elkoms“ i „Tesla sistemi“. U realizaciji će učestvovati i podizvođači „Jugogradnja“ i „Ornament-investinženjering“ iz Beograda.

Sredstva za realizaciju projekta obezbeđena su iz projektnog kredita Banke za razvoj Saveta Evrope, koji je Republika Srbija zaključila još 2021. godine, u ukupnom iznosu od 20 miliona evra.

Rekonstrukcija i dogradnja galerije deo su šireg državnog investicionog programa „Skok u budućnost – Srbija Ekspo 2027“, u okviru kojeg je najavljena izgradnja nove, savremene galerijske zgrade.

Idejno i glavno projektno rešenje potpisuje arhitekta Slaviša Kondić iz niškog Studija za projektovanje SQ2, dok je Grad Požarevac za izradu kompletne projektne dokumentacije izdvojio četiri miliona dinara.

Planirano je da se radovi realizuju u tri jasno definisane faze.

KOMENTARIŠI