Gađanje na vojnom kompleksu „Peskovi“ tokom septembra

Gađanje na vojnom kompleksu „Peskovi“ tokom septembra

Foto: Pixabay / ilustracija

Jedinice Vojske Srbije izvodiiće gađanje iz pešadijskog naoružanja na vojnom kompleksu „Peskovi“ u opštini Veliko Gradište, u rejonu sela Kusiće, i to na prostoru koji obuhvata objekte: Kolarnica (tt 96,2) – Koševi (tt 72,3) – Ornice – Donji peskovi – Sadnice – Topolje. Gađanja će se izvoditi 23, 24, 25, 26. i 30. septembra 2025. godine.

U navedenim danima strogo je zabranjeno kretanje, zadržavanje i boravak ljudi, stoke, motornih vozila i stočnih zaprega u označenom prostoru. Poligonsko-strelišni prostor biće obeležen crvenim barjačićima i tablicama sa natpisom „NE IDI DALJE – GAĐA SE“, a obezbeđivaće ga stražari.

Takođe, zabranjeno je prikupljanje i diranje nerasprsnutih projektila i njihovih delova, jer to predstavlja ozbiljnu opasnost po život. Ukoliko se naiđe na takav projektil, potrebno je odmah obavestiti najbližu policijsku stanicu ili komandu Vojske Srbije (Komanda CO KoV ili dežurni VK „Peskovi“).

Vojska Srbije ističe da neće snositi odgovornost za eventualne nesrećne slučajeve koji bi mogli nastati usled nepoštovanja ovih mera.

Sve dodatne informacije o realizaciji gađanja mogu se dobiti u Komandi CO KoV u Požarevcu ili kod upravnika strelišta u selu Kusiće, na broj telefona 012/666-976.

KOMENTARIŠI