Još jedna pobeda Požarevljana za prvo mesto na tabeli!

KK „Požarevac“ – KK „Sloga“ (Despotovac) 93: 73

U XVI kolu II MRL – zapad 2, košarkaši Požarevca su zabeležili i petnaestu pobedu i time zadržali velike šanse da se plasiraju u viši rang takmičenja.

Iako desetkovani povredama i bolešću igrača, domaćin je od samog starta stavio do znanja gostima da bodovi ostaju u Požarevcu. Domaći košarkaši su početkom drugog perioda imali malu košgetersku krizu (nisu postigli koš 4 minuta), ali je zaliha iz prvog perioda to i dozvoljavala, te se na odmor otišlo rezultatom 45:35.

Početkom treće četvrtine košarkaši Požarevca „dodaju gas“, tako da se pitanje pobednika u ovom meču nije više dovodilo u pitanje.

U narednom XVII kolu košarkaši Požarevca putuju u Novi Pazar, a narednu utakmicu pred domaćom publikom igraće 17.03.2018. sa početkom u 19 časova u KSC Požarevac, kada će ugostiti ekipu iz Svilajnca. Ta utakmica je proglašena i derbi mečom, jer pobedom požarevljana otvaraju se vrata ka višem rangu.

(29:15; 16:20; 27:15; 21:23)

KK „Požarevac“: Kurtiševski 24(4), Papić I 15(1), Stefanović I, Rakonjac J 5(1), Đorđević M 17(2), Papić J, Stojanović N 2, Stanković N 19(3), Obradović A, Ognjanović K 11(1).

KK „Sloga“: Stević 2, Mitrović 16, Antić, Milojević 13(1), Milutinović 2, Stojadinović, Lalović 5, Kostić 15(1), Mandić 4, Mošić 16(2).

Igrač utakmice: Nikola Stanković (KK „Požarevac“)

1. POŽAREVAC Požarevac 16 15 1 1341:1006 31
2. SLOGA ELITE Kraljevo 16 14 2 1267:1058 30
3. SVILAJNAC Svilajnac 15 12 3 1254:1014 27
4. TREPČA Kosovska Mitrovica 16 9 7 1135:1087 25