MUP procenio: 207.000 ljudi na skupu SNS-a u Beogradu

MUP procenio: 207.000 ljudi na skupu SNS-a u Beogradu

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se danas na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji Pokreta za narod i državu.

Prema podacima MUP-a, na skupu prisustvuje oko 207.000 građana, kao i oko 2.600 motociklista.

Iz Ministarstva ističu da je javno okupljanje uredno prijavljeno nadležnim organima, što je policiji omogućilo da unapred isplanira i sprovede sve neophodne mere bezbednosti.

Kako se navodi u saopštenju, skup protiče mirno i bez incidenata, a MUP ocenjuje da su preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, doprineli očuvanju javnog reda i mira.

Policija je, na osnovu bezbednosne procene, preduzela niz preventivnih aktivnosti kako bi okupljanje proteklo bez narušavanja bezbednosti.

Ministarstvo unutrašnjih poslova poručilo je da će i ubuduće, u skladu sa zakonom, obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbednost svih učesnika.

KOMENTARIŠI