Odbojkaši Mladog radnika sigurni na domaćem terenu

MLADI RADNIK - NIŠ 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 27:25)

U pretposlednjem kolu Superlige odbojkaši požarevačkog Mladog radnika pobedili su na domaćem terenu odbojkaše Niša rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:15, 22:25, 27:25. Da bi obezbedili igranje u plej-ofu Nišlije moraju da pobede Spartak iz Subotice u poslednjem kolu.

Domaćin je sredinom seta došao na minus 1 (11:10). Mladi radnik je serijom 5:0 doneo preokret i poveo sa 18:17, a nakon igre poen za poen, Požarevjani su poveli sa 1:0 u setovima.

U drugoj deonici Mladi radnik je potpuno kontrolisao utakmicu, na tehnički tajm-aut imao prednost od 12:7, a do kraja održavao prednost i na kraju dobio tu deonicu sa 25:15.

Da se ne predaju lako odbojkaši Niša pokazali su u trećem setu. Mladi radnik je vodio sa 8:3, ali su gosti serijom 5:0 izjednačili na 10:10. Nakon izjednačene igre, Niš je bio bolji u završnici i dobio set sa 25:22.

Neizvesno je počeo četvrti set, ali je Niš brzo poveo sa 13:10. Usledila je velika borba i igranje poen za poen, ali se na kraju bolje snašao Mladi radnik koji je dobio deonicu sa 27:25 i tako osigurao pobedu rezultatom 3:1.

MLADI RADNIK – NIŠ 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 27:25)

MLADI RADNIK: Duduj 14, S. Ilić 14, Medan 1, Buša 10, Popović 14, Jelić 2, I. Ilić (libero), Kovačević 11, Pajkić 1, Savić 1, Tonić, Lončar.

NIŠ: Rakić 2, Kovač 17, Stojković 12, Nestorović 14, Đorđević 7, Stojić 6, Jović (libero), Tokić 3, Milosavljević.