Opštinsko takmičenje recitatora u Malom Crniću

Opštinsko takmičenje recitatora u Malom Crniću

Nagrade i priznanja, najuspešnijim takmičarima uručila je predsednica Skupštine opštine – Goranka Beba Stević, i zamenik predsednika Opštine Goran Dačić, dok je članovima žirija zahvalnice uručila direktorka Biblioteke Danijela Božičković Radulović

Foto: BSMMC

Tradicionalno opštinsko takmičenje recitatora „Pesniče naroda mog“ održano je u opštini Malo Crniće, kao i do sada pod zaštitnim znakom biblioteke „Srboljub Mitić“. Takmičenju su pored direktora Škola, profesora, roditelja, prisustvovali i predstavnici lokalne samouprave: Goranka Beba Stević, predsednica Skupština opštine, i Goran Dačić, zamenik predsednika opštine Malo Crniće.

Članovima Ocenjivačke komisije u sastavu: Miroslav Mitrović, Jovana Dišić, Snežana Stojković i Zorica Perić, predstavilo se preko četrdeset takmičara, raspoređenih u dve kategorije i to: uzrasta od 1. do 4. razreda osnovne škole i uzrasta od 5. do 8. razreda.
U revijalnom delu, nastupila su deca iz PU „14 oktobar“ Malo Crniće: Željana Petrović – mešovita grupa „Zeka“, Natalija Davidović – VG „Maslačak“ Malo Crniće; Aleksandra Perić, VG „Zmaj“ Smoljinac; Jovan Milenković , VG „Šapice“ Šapine; Ognjen Mladenović, VG „Miki“ Crljenac; Anastasija Đorđević, VG „Crvenkapa“ Toponica; Anastasija Trailović, VG „Bubamara“ Kobilje; Viktorija Stanojević, VG „Pepeljuga“ Boževac; Nikolina Milenković, VG „Cvetić“ Veliko Crniće.

Foto: BSMMC

Za Okružno takmičenje koje će se krajem aprila održati u Žagubici, plasirali su se takmičari iz grupe nižih razreda:

1. mesto – Uroš Nikolić (OŠ „Milisav Nikolić“ , Boževac);

2. mesto – Milica Milenković (OŠ „Milisav Nikolić“ , Boževac);

3. mesto – Anđela Perić (OŠ „Draža Marković-Rođa Smoljinac);

4.mesto – Elena Živković (OŠ „Đura Jakšić“, Toponica).

U kategoriji viših razreda, opštinu Malo Crniće, na Okružnom takmičenju će predstavljati: 1. mesto – Anđela Mišić (OŠ „Milisav Nikolić“, Boževac);

2. mesto – Jana Stević (OŠ „Draža Marković Rođa“, Smoljinac);

3. mesto – Anđela Marković (OŠ „Draža Marković Rođa“, Smoljinac);

4. Mesto – Nemanja Surdulović (OŠ „Milisav Nikolić“ , Boževac).

Nagrade i priznanja, najuspešnijim takmičarima uručila je predsednica Skupštine opštine – Goranka Beba Stević, i zamenik predsednika Opštine Goran Dačić, dok je članovima žirija zahvalnice uručila direktorka Biblioteke Danijela Božičković Radulović.

KOMENTARIŠI