Požarevački košarkaši dobro su otvorili meč. Tokom prve i druge četvrtine krasila ih je poletnost i dobra odbrana, jer ni u jednom trenutku nisu dozvolili dosta iskusnijoj ekipi Zlatara da dođe do svoje prepoznatljive igre, te se na poluvreme otišlo rezultatom 51:35 u korist domaćina.

Drugo poluvreme donosi sasvim drugu priču. Domaćin, uljuljkan velikim vođstvom, se opušta i pravi niz početničkih grešaka, što ih je za malo koštalo i pobede. Međutim, košarkaši Požarevca predvođeni Starinčevićemu u finišu utakmice, konsolidovanom odbranom privode utakmicu kraju sa pozitivnim rezultatom. Pored standardno dobrog Starinčevića (17 poena), u redovima požarevljana istakli su se Asanović, Katušić i mladi Nikola Ranković, koji je u presudnim trenutcima utakmice bio košgeterski raspoložen.

U narednom kolu košarkaši Požarevca gostuju u Bajinoj Bašti, a protivnik je košarkaški klub „Student“.