Fudbaleri Srbije pobedili su Kostariku 1:0 (0:0), u prvom meču Grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji!

Meč na Kosmos Areni u Samari rešio je kapiten Aleksandar Kolarov fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 56. minutu susreta.

“Orlovi” su bili bolji rival tokom većeg dela meča, potpuno kontrolisali ritam igre do vođstva, nakon čega su svesno prepustili inicijativu rivalu.

Od starta meča tim Mladena Krstajića je igrao disciplinovano, organizovano, povezano, timski i često je pretio golu Kostarike.

U svakoj akciji je učestvovao odlični Aleksandar Mitrović koji nije imao dovoljno sreće i strpljenja u završnici, pa je tako propustio fantastičnu šansu neposredno pre vođstva.

Tačnije, Kejlor Navas je pokazao zašto se samo o njemu pričalo kada se najavljivao ovaj meč.

U prvom delu meča je izuzetno aktivan bio i Branislav Ivanović koji je često servirao lopte sa leve strane, a nije izostala ni kreativnost Tadića koji je sjajno kombinovao sa Ljajićem.

Nešto rezervistaniji je bio Milinković-Savić, ali je on zamalo postigao spektakularan gol u završnici poluvremena.

“Makazicama” je dočekao dubinsku loptu u kaznenom prostoru, ali Navas brani. Pritom, sudije su signalizirale i ofsajd, iako nije postojao.

U drugom poluvremenu “Orlovi” su igrali strpljivije, čekali su grešku rivala, Mitrović je i dalje pritiskao odbranu Kostarike, ali bez rezultata.

Konačno, u desetom minutu nastavka Srbija stiže do vođstva. Kapiten Kolarov fantastičnim udarcem levom nogom sa oko 25 metara šalje loptu u gornji desni ugao.

Usledio je pritisak Kostarike, ali je odbrana Srbije predvođena iskusnim Tošićem i impresivnim Milenkovićem sjajno otklanjala svaku opasnost.

S druge strane, “Orlovi” su vrebali šansu iz kontranapada, a bilo ih je poprilično. Najbolju priliku desetak minuta pre kraja propušta Mitrović, koji se spetljao nakon sjajnog dodavanja Sergeja u kazneni prostor.

Krenuli su “Tikosi” na sve ili ništa u samoj završnici, ali nije im bilo dovoljno ni skoro deset minuta nadoknade vremena, Srbija je pobedila na SP posle osam godina!

U sledećem meču Srbija igra sa Švajcarskom 22. juna u Kalinjingradu od 20 časova. Kostariku očekuje duel sa Brazilom.