Požarevački Mladi radnik u najboljih osam

Razbudili su se odbojkaši Mladog radnika u pravi čas. U poslednjem kolu Superlige sačekao ih je veliki izazov – utakmica od koje zavisi plasman u plej-of.

Vodili su se onim „sad ili nikad” i ubedljivom pobedom nad Borcem iz Starčeva, „preskočili” Ribnicu i Takovo sa trijumfom više i zauzeli kotu sedam, onu koja vodi u top osam.

Rezultat odaje utisak da su to učinili lako, ali je Starčevo u želji da dobro odigra svoj poslednji meč u eliti, iz seta u set pružala sve bolji otpor.

Tako je Požarevljane najteži zadatak sačekao u trećem setu, kada je rival vodio 16:13, zatim 18:15, a onda su Gmitrović, Pantić i Savić „zavrnuli rukave” i preokrenuli 20:18. Tu nije bio kraj drame, pošto je Nikolić vodio Borac do set lopte 24:23, a posle lavovske borbe, kapiten Gmitrović rešio je meč u korist svog tima 29:27 – 3:0.

MLADI RADNIK – BORAC ST 3:0 (25:15, 25:21, 29:27)