Prema rečima našeg izvora bliskom istrazi, „Pampur“ je došao u Požarevac misleći da ga policija traži zbog toga što ga je jedna doktorka prijavila da joj ugrožava sigurnost, preteći joj da će da je ubije i da je bio, ne malo iznenađen, zašta se, u stvari tereti. Zbog toga je angažovao advokata, Gorana S Petrovića, koji je prisustvovao njegovom saslušanju.
-Perić je negirao sve optužbe da je prevarom i falsfikatima registrujuću vozila stekao velike količine novca. On je tužiocima rekao da je prijateljima, uz proviziju, od 500 do 1. 000 dinara, omogućavao da bez čekanja i odlaska u MUP registruju svoje vozilo, i da je novac za takse davao rukovodiocima AMD“Pobeda“, koji su mu usmeno potvrđivali da su taj novac sa računa „Pobede“ prebacivali MUP-u, a neke takse su plaćali gotivinski preko pošte i nekih banaka i da su mu oni uredno davali registracione nalepnice, koji je on prosleđivao vlasnicima vozila-priča naš izvor šta je Perić izjavio na saslušanju i dodaje da sa Dimitrijevićem i Tešićem nije imao nikakvu saradnju, i da su oni, ako su radili zašta se sumnjiče, radili sami.
Perićev advokat Petrović kaže da ga je ovaj angažovao kao branioca i da se on nije sam predao policiji nego se javio tužilaštvu koje ga je saslušalo i nakon saslušanja odredilopritvor, kako ne bi uticao na svedoke.
-Moj klijent je negirao navode optužbe i predložio je dosta svedoka da se saslušaju,koji će da potvrde da on nije vršio krivična dela za koje se tereti. Saslušanja tih svedoka zakazani su za četvrtak i petak-kaže Perićev advokat.
U međuvremenu, Radivoju Tešiću, koji se branio ćutanjem, produžen je pritvor za još 30 dana, dok je Dimitrijević pušten da se brani sa slobode, jer više nije bilo razloga za produženje pritvora.
Oni su vozačima obećavali registraciju bez obavljanja tehničkog pregleda i bez odlaska u policiju, što je mnoge privuklo, kako bi uštedeli vreme, a neki da bi izbegavali popravku vozila. Prevaru su vršili tako što su uplaćivali minimalne sume u budžet Srbije, a onda dopisivali nule ili nisu ništa uplaćivali, već su falsifikovali pečate banaka i pošte, i njima overavali uplatnice. Nabavili su i lažni pečat Gradske uprave, kojim su overavali ovlašćenja za registraciju.
Sada se u istrazi proverava umešanost osiguravajuće kuće “Pobeda” i službenika sa odeljenja za registracije vozila, kao i nekoliko firmi koje obavljaju tehničke preglede vozila da bi se utvrdila, eventualna, njihova umešanost. Policija je do sada sprovela kontrolu za više stotina vozila registrovanih u 2016. godini, a sada se ide unazad, jer se ovakva prevara sprovodila godinama. Za sada, šteta naneta budžetu Srbije iznosi tri miliona dinara, a na kraju istrage, biće mnogo veća. Vlasnici vozila čija lažna registracija još nije istekla, ponovo plaćaju za nju da im se ne bi oduzele tablice, a nanetu štetu moći će da potražuju u parnici.
“Sad se tek saznalo kako je tako nešto mogao sebi da priušti.”??? Ma daj bre… To su svi, ali baš SVI znali ali niko im ništa nije mogao jer su povezani i s policijom i sudovima… Svašta. Sad je neko izgubio leđa, i naravno da se polako odmotava sve to, ali da ne bude posle opet ništa. Ništa to ne vredi ako se ne oduzima ta imovina stečana tim načinom, sve drugo je zamagljivanje ili klasična predizborna akcija.. Već više puta viđeno.