Prokockali pobedu, Požarevljanima bod kod kuće

Požarevac – Šamot 24:24 (8:10)

Posle poraza od niškog Železničara 1949, Požarevljani su u drugoj uzastopnoj utakmici kod kuće osvojili pred malobrojnom publikom bod protiv Šamota 65.

Tek u 17. minutu su gosti uspeli da izjednače, a odmah zatim pređu u vođstvo. Oba golmana, Marko Krstić među stativama domaćih i na drugoj strani Vladimir Đorđević su izvrsno branili. Na liniji šesterca su carovali korpulentni Đorđe Todorović i kod gostiju bivši reprezentativac Ratko Nikolić koji je vezivao za sebe po dva igrača, primao loptu jednom rukom i kao vidra se između njih izvijao i šutirao u padu potvrđujući svoju virtuoznost.

Posle odmora golman Vladimir Đorđević je povredio skočni zglob, pa je uskočio Ivan Đorđević. Aranđelovčani su u laganom ritmu držali prednost. Kapiten Marko Čavaljuga je uspeo da izjednači na 24:24 i ukrade loptu gostima u poslednjem minutu. Odmah je uposlio Nikolu Nikolića koji umesto da je plasira u mrežu pogađa golmana Đorđevića u grudi. Tako je prokockana idelana šansa za pobedu. Aranćelovčani su poslednjih 17 sekundi imali napad, držali loptu, pokušali sa šutem, ali vreme je isteklo.

Požarevac – Dvorana: KSC Požarevac. Gledalaca: 70. Sudije: Antić i Jakovljević (Beograd). Sedmerci: Požarevac 2 (1), Šamot 6 (4). Isključenja: Požarevac 2, Šamiot 2 minuta. Semafor: 5:5 (17), 5:6 (19), 5:9 (26), 10:10 (33), 22:23 (55).

POŽAREVAC: Živković, Galfi 3, Marković 2, Jokić, Veljković 5, Nikolić, Brojčin, Đorđijević 1, Čavaljuga 2 (1), Marić 4, Janketić, Stolić 1, Adamović, Todorović 3, Krstić (17 odbrana, 2 sedmerca), Popović 3.

ŠAMOT 65: Milićević 4, Ilić 4, Ranković 1, Savić 1, Praščević 4, Avramović, I. Đorđević (6 odbrana), Glišić 5, Lomić 1, Nikolić 2, Stojković 2 Mitrović, V. Đorđević (14 odbrana, sedmerac).