Skoro pola miliona vozila na novoj deonici Pakovraće–Požega

Skoro pola miliona vozila na novoj deonici Pakovraće–Požega

Foto: Urban City // B.P. / ilustracija

Za nešto više od mesec dana od otvaranja deonice Pakovraće–Požega, tim putem je prošlo gotovo 432.000 vozila, izjavila je ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević. U proseku, dnevno prođe oko 15.000 vozila, dok za vreme turističkih špiceva taj broj prelazi i 20.000.

Govoreći o infrastrukturnim projektima, Sofronijević je najavila produženje radova na deonici Slepčević–Badovinci, jer će umesto planiranih kružnih tokova biti izgrađeni mostovi i denivelisane raskrsnice, što pomera završetak za najmanje šest meseci, odnosno do aprila 2026. godine.

Ministarka je najavila i proširenje puta Loznica–Mali Zvornik (21 km), kao i početak radova na takozvanom “Smajliju” – saobraćajnici od Bačkog Brega do Kikinde u dužini od 185 kilometara.

Govoreći o širem značaju radova, Sofronijević je istakla da će svi projekti doprineti ravnomernom razvoju Srbije u susret EXPO 2027 u Beogradu.

Posebno je naglasila da je od 2012. godine u Srbiji izgrađeno više kilometara auto-puteva nego u prethodnih 70 godina – 609 kilometara naspram dotadašnjih 596.

KOMENTARIŠI