Ministarka prosvete najavila je da će školska godina biti produžena za najviše pet dana.
„Školska godina u Srbiji će biti produžena za najviše pet dana“, izjavila je za „Blic“ Slavica Đukić Dejanović, ministarka prosvete. Na pitanje da li su poznati tačni datumi za polaganje male mature, koja je takođe odložena, ministarka he rekla da se to još utvrđuje i da zavisi od tempa nadoknade nastave.
„Školska godina će biti produžena za najviše pet dana. Vlada svakako mora da donese odluku. Moram da kažem i da će biti male mature, jer su se pojavile informacije da je neće biti. Ona će samo biti pomerena, a termine gledamo na osnovu toga kako škole obavljaju nadoknadu nastave“, potvrdila je Slavica Đukić Dejanović.
Podsetimo, ministarka prosvete izjavila je i ranije je da će mala matura za osnovce biti održana, ali će termini biti pomereni zbog trenutne situacije.
Takođe, probna mala matura, prvobitno zakazani za mart, odložena je, a novi datum za probni ispit iz matematike je 25. aprila. Što se preostalih probnih ispita tiče (srpski, odnosno maternji jezik i izabrani predmet – fizika, biologija, geografija, hemija i istorija ), školama je ostavljeno da same odluče kog datuma će tačno biti održani, s tim što moraju da budu u terminu od 22. do 30. aprila.
„Školama je dato da organizuju polaganje probnog ispita iz srpskog, odnosno maternjeg jezika, kao i za izabrani predmet u terminima koji školama odgovaraju. Škole su u vrlo različitim statusima i prosto ne možemo im dati jedan termin za sve“, kazala je ministarka ranije.