Spektakl u Lisabonu – “Orlovima” bod protiv Portugala!

Fudbalska reprezentacija Srbije osvojila je bod na gostovanju Portugalu u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020, meč je završen rezultatom 1:1.

Srbija je do gola stigla već u 7. minutu, Mijata Gaćinovića je oborio Rui Patrisio, a siguran izvođač jedanaesterca bio je kapiten Srbije Dušan Tadić.

Defanzivni vezista Portugala Danilo je postigao spektakularan pogodak šutem sa više od dvadeset metara u 41. minutu.

Selektori su morali da menjaju već u prvom poluvremenu, pošto su se povredili Gaćinović i Kristijano Ronaldo. Žuti karton uoči velikog odmora je dobio Pepe, posle brutalnog starta na Tadiću.

Problematičan trenutak je zabeležen u 73. minutu, Antonija Rukavinu je lopta pogodila u ruku u šesnaestercu Srbije sudija gotovo da je rešio da dosudi jedanaesterac, ali je na asistenciju svog pomoćnika promenio odluku.

“Orlovi” su uoči otvaranja kvalifikacijama odigrali prijateljsku utakmicu sa selekcijom Nemačke i ostavili su sasvim solidan utisak, na kraju je bilo 1:1.

Sa druge strane, ekipa selektora Fernanda Santoša je remizirala, bez golova, na svom terenu protiv Ukrajine.