Srbija bolja od Irske posle drame na startu kvalifikacija

Fudbaleri Srbije pobedili su Republiku Irsku u Beogradu u prvom kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru rezultatom 3:2 (1:1).

Uz dosta muke, strepeći u poslednjim minutima zbog kiksa, Srbija je došla do početna tri boda – najviše zahvaljujući Aleksandru Mitroviću.

Napadač Fulama, koji je postao rekorder državnog tima po broju golova (65), ušao je posle sat vremena igre i sa dva gola u rasponu od sedam minuta skoro pa rešio sve dileme.

Jedan je bio majstorskim lob udarcem, a drugi u njegovom stilu – glavom.

Činilo se da će “Orlovi” na debiju Dragana Stojkovića Piksija lako upisati pobedu, ali se za to “pobrinuo” Stefan Mitrović neshvatljivim kiksom i poklonjenim golom Ircima.

Tada je vratio kratku loptu golmanu Dmitroviću, što je iskoristio Long, vratio Kolinsu, a ovaj uneo dramu.

Ipak, Srbija je izdržala u poslednjim minutima…

I uhvatila zalet za Katar sa jako bitnom pobedom, nad direktnim konkurentom.

Ako Srbija želi na Mundijal – na svom terenu nema pravo na grešku protiv direktnog konkurenta, oslabljenog brojnim izostancima, pa se pobeda postavlja kao imperativ.