Težak poraz Požarevljanki

Na startu prvenstva “golubice” su savladale Požarevac sa 8:0.

Počela je borba za bodove i nova sezona Superlige Srbije u ženskom fudbalu. Spartak je na startu pobedio Požarevac sa 8:0 na Gradskom stadionu. Iako je šef struke Subotičanki izveo kombinovan tim, protivnik se ništa nije pitao.

Subotičanke su brzo povele. Alina Baka je nadmudrila odbranu i zatresla mrežu Požarevca za vođstvo od 1:0. Viliams je udvostručila prednost  u 18. minutu igre. Nije mnogo trebalo vvremena “golubicama” da se rezultat poveća. Posle odlične asistencije Viliamsove, Tanaskovićeva je postigla gol za 3:0.Imale su domaće igračice još nekoliko dobrih prilika, ali ih nisu realizovale do odmora.

Drugo poluvreme nije donelo velike promene. Spartak je i dalje bio tim na terenu koji se pita. Bolju igru “golubice” su krunisale i četvrtim golom. Precizna je bila Viliams. Nastavile su Subotičanke i dalje da opsedaju gol Požarevljanki. Ćirićeva je povisila prednost na 6:0. Nešto kasnije Subotičanke su mogle i do sedmog gola, ali je kazneni udarac Ćirićevoj odbranila Grujičićeva.  Do kraja meča Subotičanke su još dva puta zatresle mrežu gošći. Denda je savladala Grujičićevu, a potom se Ćirićeva po drugi put upisala u listu strelaca na ovoj utakmici za konačnih 8:0 i pobedu na startu prvenstva.

Spartak – Požarevac  (3:0)
Baka 14′, Viliams 18′ i 48′, Tanasković 27′, Ćirić 73′ i 88′, Delgadilo 69′, Denda 88′.

Spartak: Kostić (Mihajlović), Baka, Denda, Vajda, Lukas (Delgadilo), Viliams (Ćirić), Golubović, Pavlović, Tanasković, Stupar, Derviši.

Požarevac: Đapić (Grujičić), Radojević, Jovanović, Arsenijević (Jakovljević), Ševo, Grković, Jenić, Kuhkt, Jovtić, Dragutinović, Trutić.