Ukinuta provizija na prodaju evra građanima

Ukinuta provizija na prodaju evra građanima

Foto: Pixabay

Narodna banka Srbije donela je privremenu meru kojom se ukida naplata provizije prilikom prodaje evra građanima, kako bi zaštitila njihove interese i sprečila neopravdani psihološki pritisak na devizno tržište.

Ova odluka usledila je nakon medijskih spekulacija da u menjačnicama nema dovoljno evra i da Srbija, zbog pitanja oko NIS-a, stoji pred finansijskim kolapsom, što je NBS demantovala. Kursevi od 120 dinara za evro više neće biti vidljivi na menjačkim tablama, jer su visoki kursevi ocenjeni kao mogući okidač panike.

NBS ističe da je bankarski sektor likvidan, kapitalizovan i spreman da funkcioniše u svim okolnostima, dok predsednik države dodaje da građani tokom prethodnih 68 dana nisu osetili nikakvu krizu i najavljuje nove informacije o NIS-u.

KOMENTARIŠI