“Brazilci sa Kosmaja” NEMOĆNI u Požarevcu: Izabranici Marka Gavrilovića UBEDLJIVI

Ovom pobedom Požarevac je prestigao Sopot na tabeli Druge futsal lige Srbije i trenutno se nalazi na šestom mestu sa 29 osvojenih bodova

U meču 19. kola Druge futsal lige Srbije Požarevac je pred oko 250 navijača savladao Sopot i tako nastavio put ka opstanku uz nadu da bi možda mogao i do baraža.

Start utakmice pokazao je zbog čega je ovaj susret imao epitet derbija! Domaćin je poveo u drugom minutu preko Dejana Jovanovića, a Sopot je izjednačio samo minut kasnije golom Nikole Đurića. Nažalost, ovaj meč je bio derbi samo ta prva tri minuta! Od tada pa do samog finiša susreta na terenu je postojala samo jedna ekipa, a to je tim Požarevca! Nisu ličili na sebe ‘Brazilci sa Kosmaja’, a izabranici Marka Gavrilovića kažnjavali su i najmanji propust u igri svog rivala pa su do odlaska na odmor imali prednost od 5:1! Strelci su bili Gostojić u 5. i 11. , Jeremić u 18. i Nenad Simić u 19. minutu i već tada je bilo jasno da bodovi neće nazad u Sopot. Gde su stali u prvom, nastavili su u drugom delu igre domaći futsaleri pa su već u 31. minutu imali neverovatnu prednost od 8:1! Golove u nastavku postizali su Miloš Đorđević u 27. , Marko Jeremić u 28. i Vladimir Simić u 31. minutu. Probudio se tada Sopot, uspeo je da postigne tri pogotka u samoj završnici i to preko Janićijevića u 39. i 40. , kao i Virijevića takođe u 40. minutu, ali svima je bilo jasno da je za neki veći preokret i više nego kasno.

Ovom pobedom Požarevac je prestigao Sopot na tabeli Druge futsal lige Srbije i trenutno se nalazi na šestom mestu sa 29 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje. Sa druge strane Sopot je sedmi sa istim brojem bodova. U narednom kolu Požarevac očekuje gostovanje SAS-u u Zrenjaninu, dok će Sopot igrati veoma važan meč protiv Ekonomista u podnožju planine Kosmaj.