Posle velikog preokreta u drugom delu sezone Požarevljani najavljuju borbu za viši rang i povratak mladih fudbalera u matični klub.
FK „Mladi Radnik 1926“ iz Požarevca završio je jednu od najtežih sezona u svojoj novijoj istoriji uspešnim ostvarenjem osnovnog cilja – opstankom u ligi. Na konferenciji za medije predstavnici kluba osvrnuli su se na veliki rezultatski preokret koji je usledio nakon promena u stručnom štabu i rukovodstvu, ali su predstavili i ambiciozne planove za narednu sezonu.
Nakon samo deset osvojenih bodova u jesenjem delu prvenstva, ekipa je u nastavku šampionata osvojila čak 32 boda od mogućih 39, uz samo jedan poraz i dve nerešene utakmice, čime je obezbedila opstanak.
Šef stručnog štaba Vladimir Vlajović ocenio je da je iza ekipe period ispunjen velikim pritiskom, ali i ogromnim radom koji je na kraju doneo rezultat.
– Od prvog dana verovali smo da možemo da izborimo opstanak. Najveće pojačanje bio je naš rad, disciplina i zajedništvo. Napravili smo veliki sportski podvig i sada već razmišljamo o novim izazovima – rekao je Vlajović.
Kapiten Predrag Luka zahvalio je saigračima, stručnom štabu, upravi, navijačima i svima koji su verovali u ekipu u najtežim trenucima.
– Bili smo poslednji na tabeli, ali smo pokazali karakter i dokazali da se rad i zajedništvo isplate. Funkcionisali smo kao prava porodica i zato smo uspeli da ostvarimo cilj – istakao je Luka.
U klubu poručuju da će naredna sezona doneti znatno više ambicije. Primarni cilj biće osvajanje prvog mesta i plasman u Srpsku ligu „Zapad“, rang takmičenja za koji smatraju da ga klub i grad Požarevac zaslužuju.
Poseban akcenat biće stavljen na razvoj mladih igrača iz Braničevskog okruga i povratak talentovanih fudbalera iz Požarevca koji trenutno nastupaju za druge klubove širom Srbije. Iz kluba ističu da žele da mladim igračima obezbede kvalitetne uslove za razvoj upravo u svom gradu.
Dodatni razlog za optimizam predstavlja i uspeh kadetske selekcije, koja je izborila plasman u Prvu kadetsku ligu Srbije. Ujedno je upućen poziv talentovanim dečacima rođenim 2010. i 2012. godine da se priključe omladinskoj školi kluba.
Pripreme za novu sezonu počeće 13. jula, dok će igrači već od 1. jula dobiti individualne programe rada kako bi spremno dočekali start priprema. Novo prvenstvo počinje 22. avgusta.
Iz FK „Mladi Radnik 1926“ zahvalili su se Gradu Požarevcu i Sportskom centru Požarevac na podršci, ističući da je upravo dobra saradnja doprinela stabilizaciji kluba i ostvarivanju važnog rezultata.






