Požarevac pobedio Rudar i poslao Moravu u niži rang

Domaćin posle 40. minuta preuzeo rezultatsku kontrolu i došao do spasonosnih bodova.

Požarevac – Rudar 37:32 (16:17)

Požarevac Dvorana: KSC Požarevac. Gledalaca: 200. Sudije: Blagojević i Đokić (Jagodina). Sedmerci: Požarevac 6 (5) Rudar 1 (1). Isključenja: Rudar 2 minuta. Semafor: 4:4 (6), 12:12 (23),15:15 (29), 25:25 (40), 30:27 (46), 30:35 (56).

POŽAREVAC :Vitas, Stokić, Zbiljić, Alčaković, Veljković 4, Mitrović 5 (1), Sabelnik, Radisavljević, Čavaljuga 5 (2), Stojković, Antelj, Vojinov 5, Alčaković 5, Todorović 6(1), Stošić, Vujčić 7.

RUDAR: Stajković, Dragović 5, Ognjanović 1, Tica 4, Murina, Bečejac 2, Đorđević, Urankar, Bogdanović, Šukić 3, Dimitrijević 1, Milošević 4, Nedeljkov 3, Nedeljković 1 (1), Božić 2, Merdović 5.

U utakmici pretposlednjeg 9. kola plej-auta Super lige komšije iz Požarevca i Kostolca oodigrali su ovaj značajan susret za domaći tim  bez opterećenja.

Odbrane su bile nežne, pa je viđeno mnogo lepih golova, jer su šuteri imali punu slobodu.

Kostolčani su lansirali i jedan divan cepelin. Rezultat je bio izjednačen do 40. minuta kada su domaći preuzeli vođstvo i prelomili, osvojivši zasluženo dva dijamantska boda, koji im obezbeđuju opstanak u eliti.