PODELI
Foto: YT screenshot

Građani glasaju za izbor predsednika Republike, narodne poslanike, kao i za lokalne skupštine u Beogradu, Boru i još 12 opština. Ovde možete pogledati redosled kandidata na glasačkim listićima.

– Za parlamentarne izbore, Republička izborna komisija proglasila je 18 izbornih lista, od kojih su sedam manjinske:

1) Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve

2) Ivica Dačić – Premijer Srbije

3) Savez vojvođanskih Mađara – Ištvan Pastor

4) Dr Vojislav Šešelj – Srpska radikalna stranka

5) Marinika Tepić – Ujedinjeni za pobedu Srbije (Stranka slobode i pravde, Narodna stranka, Demokratska stranka DUVM – VMDK, Stranka Makedonaca Srbije, Pokret slobodnih građana, Udruženi sindikati Srbije “Sloga”, Pokret za preokret, Pokret Slobodna Srbija, Vlaška stranka)

6) Dr Miloš Jovanović – Nada za Srbiju – Srpska koalicija Nada – Nacionalno demokratska alternativa – Demokratska stranka Srbije (DSS) – Za Kraljevinu Srbiju (Monarhisti) – Vojislav Mihailović

7) Milica Đurđević Stamenkovski – Srpska stranka Zavetnici

8) Muftijin amanet – Stranka pravde i pomirenja – Usame Zukorlić

9) Moramo – Akcija – Ekološki ustanak – Ćuta – Ne davimo Beograd – Nebojša Zelenović

10) Suverenisti – Saša Radulović (DJB) – Milan Stamatović (ZS) – Dr Jovana Stojković (ŽZS)

11) Boško Obradović – Srpski pokret Dveri – POKS – Miloš Parandilović – Patriotski blok za obnovu Kraljevine Srbije

12) Zajedno za Vojvodinu – Vojvođani (Demokratski savez Hrvata u Vojvodini, Zajedno za Vojvodinu)

13) SDA Sandžaka – Dr Sulejman Ugljanin

14) Boris Tadić – Ajmo ljudi – Socijaldemokratska stranka – Nova stranka – 1 od 5 miliona – Tolerancija Srbije – Ujedinjeni pokret zelenih Srbije – Bošnjačka građanska stranka – Stranka Crnogoraca

15) Alternativa za promene – Albanska demokratska alternativa

16) Koalicija Albanaca doline

17) Otete bebe – Ana Pejić

18) Romska partija – Srđan Šajn

19) Ruski manjinski savez – Milena Pavlović, Pavle Bihali Gavrin (Srpsko ruski pokret, Srpsko ruska partija Vukovi, Pokret Grka Srbiza)

– Na predsedničkim izborima građani biraju između osam kandidata, koji su na glasačkim listićima upisani sledećim redosledom, što je odlučeno nakon održanog žreba:

 

1) Miša Vacić, kandidat grupe građana “Srpski patriota – Miša Vacić”

2) Biljana Stojković, kandidatkinja koalicije “Moramo”

3) Branka Stamenković, kandidatkinja koalicije “Suverenisti”

4) Zdravko Ponoš, kandidat koalicije “Ujedinjeni za pobedu Srbije”

5) Milica Đurđević Stamenkovski, kandidatkinja “Srpske stranke Zavetnici”

6) Aleksandar Vučić, kandidat koalicije “Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve”

7) Miloš Jovanović, kandidat koalicije “Nada”

8) Boško Obradović, kandidat koalicije “Patriotski blok”

KOMENTARIŠI