Jokić je za 20 minuta na parketu postigao 12 poena (6/9 iz igre) uz 11 skokova i osam asistencija, a imao je i dve ukradene lopte, te četiri izgubljene.

Srbin je posebno blistao u prvom poluvremenu sa osam poena uz po četiri skoka i asistencije za svega sedam minuta na parketu, pa nema sumnje da bi stigao i do tripl-dabla da je imao više prostora za igru.

Tim Sveta je na kraju savladao ekipu SAD 150:141, a najefikasniji u Jokićevom timu bio je Džamal Mari sa 34 poena uz deset asistencija, pogodivši devet trojki.

Badi Hild je imao 26 poena uz šest uhvaćenih lopti, a dabl-dabl je imao i Kristaps Portingis sa 24 poena uz deset skokova. Odličan je bio i Dario Šarić sa 17 poena, pet skokova i četiri asistencije.

SAD je predvodio Frenk Kaminski sa 27 poena pogodivši sedam trojki iz 11 pokušaja. Najbolje ga je pratio Karl-Entoni Tauns sa 22 poena i deset skokova, dok je 14 poena i šest asistencija imao Devin Buker.

Tim SAD: Devin Buker (Sans), Malkom Brogdon (Baks), Markiz Kris (Sans), Brendon Ingram (Lejkers), Frenk Kaminski (Hornets), Džalil Okafor (76ers), Deanđelo Rasel (Lejkers), Džonaton Simons (Spars), Karl-Entoni Tauns (Timbervulvs), Majls Tarner (Pejsers)

Tim Svet: Dante Eksum (Džez), Badi Hild (Pelikans), Nikola Jokić (Nagets), Trej Lajls (Džez), Džamal Mari (Nagets), Kristaps Porzingis (Niks), Domantas Sabonis (Tander), Dario Šarić (76ers), Aleks Abrines (Tander), Vili Ernangomes (Niks)

Tok meča:

Na samom startu meča koji će se igrati dva puta po 20 minuta Jokić se upisao među strelce, laganim polaganjem, te imao po skok i asistenciju u prva dva minuta igre. Ekipe su krenule vrlo efikasno, a Jokić pogađa i drugi put za 13:10 za Svet. Jokić je nastavio sa sjajnom rolom, igrao je skoro plejmejkera za Svet i zabeležio novo proigravanje, a uspeo je i da ukrade jednu loptu.

Pozingis je uspeo da mu “upropasti” odličan alej-up, ali potom stiže i do treće asistencije (23:16). Nastavio je Srbin sa sjajnom partijom kao organizator napada Sveta, Eksum lako zakucava posle njegove četvrte asistencije, nakon čega Jokić odilazi na zaslužen odmor. Za manje od sedam minuta na parketu postigao je četiri poena uz isto toliko asistencija, te imao dva skoka i ukradenu loptu (28:20).

Izlazak startera menja odnos snaga na terenu, SAD preuzima kontrolu igre i trojkama Kaminskog smanjuje zaostatak na 33:32. Samo što se vratio na parket pet minuta pre poluvremena Jokić je opet poentirao, a nakon tri ekspresne asistencije Marija razigrani tim Sveta je poveo 57:52. U samoj završnici prvog poluvremena Jokić postiže osmi poen šutem iz koraka sa poludistance posle dodavanja Hilda, nakon čega stiže do trećeg skoka na utakmici.

Tim Sveta je kontrolisao meč i otišao na odmor sa prednošću 77:66. Svet je u prvih 20 minuta predvodio Badi Hild sa 19 poena, dok je 18 dodao Porzingis uz šest skokova. Najefikasniji u timu SAD bio je Džonaton Simons sa 12 poena, dok su po deset dodali Karl-Entoni Tauns i Frenk Kaminski. Jokić je za svega sedam minuta na parketu ubacio osam poena uz po četiri skoka i asistencije, te jednu ukradenu loptu.

Jokić na startu drugog poluvremena beleži novi skok, a Svet stiže do +10. Usledilo je nekoliko Jokićevih slabijih minuta, promašaj i greška prilikom dodavanja, treća na meču, a 15 minuta pre kraja odlazi na klupu, dok se SAD vraća u meč (93:89). Opustili su se igrači sveta sredinom drugog poluvremena, to koristi SAD i serijom 22:6 preokreće na 116:111. U tom trenutku na parket se vraća Jokić i odmah beleži asistenciju, sedmu na utakmici.

Usledila je nova povratnim pasom za trojku Marija, nakon čega opet krade loptu, i Svet opet stiže do vođstva 128:123. Pri kraju meča Jokić beleži dva skoka u napadu koja ne donose poena, ali potom uspeva da stigne do desetog poena i pomaže svom timu da poveća prednost na 138:130.