Novak Đoković u četvrtfinalu Ju-Es opena

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Ju-Es opena, pošto je na “Artur Eš” terenu u četvrtom kolu savladao Hrvata Bornu Goja sa 3:0 u setovima (6:2, 7:5, 6:4).

Za razliku od prethodne runde i drame u pet setova protiv Lasla Đerea, najbolji srpski teniser je do pobede nad Gojom stigao nakon dva i po sata igre.

Đoković je dominirao tokom čitavog meča, a činilo se da je po potrebi spuštao i podizao kvalitet svoje igre prilagođavajući se rivalu.

Prvi set trajao je najkraće, 41 minut, a protekao je u znaku dobrih procenata servisa Novaka Đokovića gde je najbolji teniser svih vremena izgubio tek dva poena na svoj servis.

Srpski teniser je već u prvom gemu na meču uzeo brejk rivalu, da bi istu stvar ponovio i u petom gemu uvodnog seta, što mu je omogućilo ubedljivih 6:2.

Gojo je u drugom setu zaigrao dosta bolje, pre svega ofanzivnije, pa je na iznenađenje velikog broja navijača na “Artur Eš” terenu stigao prvi do brejka i poveo sa 2:0 u drugom setu.

Đoković je ipak, već u narednom gemu uzeo servis rivalu. Nakon nekoliko sigurnih gemova na svoje servise i rezultata 5:5 u drugom setu, srpski predstavnik ponovo dolazi do brejka i stiže do velikih 2:0 u setovima.

Gojo se u poslednjem setu mučio da sačuva svoj servis, ali mu je to uspevalo do sedmog gema. Srpski predstavnik je potvrdio brejk, poveo sa 5:3, imao priliku da već u narednom gemu, na servis rivala dođe do pobede ali je Hrvat uspeo da odbrani meč loptu na svoj servis, pa je pitanje pobednika rešeno u narednom gemu.

Srpskom teniseru ovo je 37. pobeda u noćnim terminima na Ju-Es openu, po čemu je rekorded na ovom grend slemu.

Đoković se 13. put u karijeri plasirao među osam najboljih u Njujorku, a naredni rival biće mu Tejlor Fric, koji je savladao Švajcarca Dominika Štrikera 7:6 (7:2), 6:4, 6:4.

Srpski teniser protiv Frica ima sjajan međusobni skor. Sa Amerikancem se sastajao sedam puta, i svaki put je iz meča izašao kao pobednik.

US Open igra se za nagradni fond od 29.148.800 dolara.