Srbija posle drame pala u Estoniji, još jedna šansa za Mundobasket!

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Estonije u Talinu, te je ostala bez overe plasmana na Svetsko prvenstvo.

Košarkaši Srbije doživeli su neočekivan poraz od Estonije sa 71:70. u kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Tako su “orlovi” propustili priliku da izbore plasman na Mundobasket koji se 2019. godine održava u Kini.

Počeo je domaćin utakmicu serijom 6:0, ali je to bilo kratkog daha. Ubrzo su “orlovi”preuzeli stvar u svoje ruke i nije im dugo trebalo da preokrenu rezultat. Održavali su prednost izabranici Aleksandra Đorđevića najviše zahvaljujući odličnom Draganu Milosavljeviću koji je u prvom poluvremenu postigao 11 poena.

Nijednom košarkaši Srbije nisu imali dvocifrenu prednost, no nisu ni dozvoljavali rivalu da preokrene rezultat. Jedan od problema u igri naše selekcije bio je građenje koša, pa je domaćin imao veliki broj ofanzivnih skokova. Na kraju “orlovi” su na odmor otišli sa tri poena prednosti – 34:31.

Nije se mnogo toga promenilo ni u nastavku utakmice. Uspeli su igrači Estonije u dva navrata da izjednače rezultat na kraju trećeg perioda, ali su naši košarkaši ubrzo vratili vođstvo na svoju stranu. Šut za tri poena držao je domaće u igri, ali kada god bi prišli na pristojan zaostatk rešenje je pronalazio odlični Milosavljević, pa su naši igrači sa pet poena prednosti ušli u poslednji period – 49:54.

Poslednji period je počeo trojkom kapitena Teodosića, kome je to bio četvrti dalekometni hitac, razlika je dosegla osam poena, što je bilo najveće vođstvo Srbije.

Mučili su se “orlovi” da prelome susret. Raduljica je napravio dve vezane greške. Prvo je faulirao jednog košarkaša Estonije pri šutu za tri poena, a potom je i napravio grešku u koracima, da bi to kaznio poenima Kangura.

Posle dužeg vremena zahvaljujući trojkama Kitsinga domaći su došli do vođstva.