Rudar je savladao Partizan sa 31:25 u prvom meču 12. kola Super lige Srbije.

Rudar – Partizan 31:25 (12:11)

Kostolac – Sportska dvorana. Gledalaca: 850. Sudije: Nikolić (Leskovac) i Stojković (Niš). Sedmerci: Partizan 8 (5). Isključenja: Rudar 8, Partizan 8 minuta.

RUDAR: Urankar, Budović (11 odbrana, 3 sedmerca), Tatari 1, Avramović 4, Vuković 1, Nedeljković 3, Tica 4, Šukić 3, Murina, Mrvović, Inić 1, Đorđević, Milošević 8, Nedeljkov 6, Božić, Merdović.

PARTIZAN: Milosavljev (9 odbrana), Trnavac, Butulija 11 (4), Jokić, Živković 4, Grubić, Radovanović, Pavlović, Milenković, Mikić 2, Pižurica, Radivojević, Stevanović 6, Ivanović, Glendža (sedmerac), Maksić 1.

Igrač utakmice: Miloš Tica (Rudar)

Semafor: 1:3 (7), 6:5 (15), 8:9 (23), 12:11 (30), 17:15 (37), 21:17 (43), 26:23 (54), 31:25 (60)

U prvom delu igre smenjivale su se obe ekipe u vođstvu s minimalnom prednošću u kome su bili dominantni golovi.

Što se golmana tiče Budović, kod domaćina, sa 10 odbrana i tri sedmerca, a kod gostiju Milosavljev sa sedam odbrana.

Minimalno vođstvo na kraju prvog dela imao je Rudar.

U nastavku Kostolčani su sa raspoloženim Miloševićem, Nedeljkovim i najboljim igračem na terenu, Ticom, uspeli da drže igru u svojim rukama i prednost i zasluženo pred prepunim tribinama zabeleže novu pobedu na svom kontu, odličnom serijom od 7:2 u poslednjih 11 minuta meča.